איזה דג מתאים לקציצות

איזה דג מתאים לקציצות

איזה דג מתאים לקציצות, וכמה טיפים להכנת קציצות דגים

רוצים להכין קציצות מדגים? לא יודעים איזה דג מתאים לקציצות? אינכם בטוחים איך טוחנים את הדגים ומכינים קציצות מוצלחות? אז הנה מידע בסיסי ושורה של המלצות ועצות מועילות בנושא.

 

מאפיינים של סוגי דגים מומלצים להכנת קציצות

התשובה לשאלה מאיזה דג עושים קציצות דגים מתחילה עם דגים שיש בהם אחוז גבוה של שומן, מה שמבטיח קציצות עסיסיות שאינן יבשות. בנוסף, יש לבחור דגים שהטעם והמרקם שלהם מתאימים להכנת קציצות. אגב, דגים מומלצים לקציצות יכולים להיות יקרים יותר או פחות, כל עוד יש בהם אחוזי שומן גבוהים.

ובסופו של דבר, מתכונים לקציצות דגים אינם מסובכים. הבסיס להצלחת הקציצות טמון באיכות הדגים שאתם קונים, אז הזמינו אותם מספק אמין ומומלץ כמו קראון פיש.

 

דוגמאות לסוגי דגים מתאימים להכנת קציצות

קיימים סוגים רבים של דגים עם אחוזי שומן יחסית גבוהים, שמתאימים להכנת קציצות. למשל יש סוגי דגים לקציצות שהינם יותר יקרים כמו בר ים או לוקוס, ולעומת זאת, דג מומלץ לקציצות דגים שאינו יקר במיוחד הוא מושט או קרפיון (המשמש להכנת גפילטע פיש). דג לקציצות יכול להיות גם בורי, הנחשב למלך הקציצות, וכן דג לברק, דניס, ברבורניות, בקלה, סרדינים, מרלינים ומרמיטות. ניתן להכין קציצות דגים גם מנתח בטן שמן של טונה.

מאידך, דגים שלא מתאימים לקציצות הם אלו שיש להם נטייה להתייבש, כמו פלמידה או פרידה. דגים שלא מתאימים לטחינה ולקציצות כוללים גם טרחון ומקרל, שיותר טוב לאכול אותם כבושים או נאים. גם דג הסלמון, למרות היותו שומני, פחות מתאים להכנת קציצות בגלל הטעם הדומיננטי שלו.

בנוסף לכך, עדיף שלא לעשות שימוש בקציצות בדגי מים מתוקים שגודלו בבריכות, אלא לבחור דגי נהרות פראיים או דגי ים. ובכל מקרה, אם אתם רוצים לדעת איזה דג הכי טוב לקציצות תוכלו להתייעץ עם מוכר הדגים במעדניה או בחנות מומלצת לקנית דגים.

 

כמה מילים על טחינת דגים לקציצות

אחרי שהבנתם איזה דג מומלץ לקציצות דגים בקשו מהמוכר בחנות שיפלט וינקה לכם את הדג מעור ועצמות. המוכר גם יוכל לטחון לכם את הדג במקום, אם כי עדיף לטחון בבית וכך להבטיח את טריות המנה ועסיסיותה. בעת הטחינה כדאי להוסיף לדג לחם מושרה או פירורים של לחם, השומרים על עסיסיות הבשר ומעניקים מסה רכה ונוחה ליצירת קציצות.

כמו כן, אם אתם טוחנים את הדג בבית יש לבצע זאת במעבד מזון בפעולה של פולסים קצרים, או באמצעות מטחנת בשר שיש לה חורים גדולים.

 

טיפים להכנת קציצות דגים

למרות שהכנת קציצות מדגים אינה מסובכת באופן טכני, במבחן התוצאה אין זה פשוט להגיע לקציצות נהדרות. לא אחת חסר לקציצות משהו, כמו מרקם שאינו מספיק אוורירי, טעם חזק מידי, שילוב לא מוצלח עם הרוטב וכדומה. למעשה, הכנת קציצות מעולות היא עניין של ניסיון, כך שככל שתתנסו בהכנתן תגיעו לתוצאות יותר טעימות.

 

ובכל זאת, קבלו כמה טיפים שיכולים לקצר לכם את הדרך להכנת קציצות דגים טעימות:

  • קיצוץ דגים- לא חייבים לטחון דגים לקציצות. ניתן גם לקצוץ אותם על ידי חיתוך בסכין לקוביות קטנות שאינן קצוצות. חיתוך כזה ישמור באופן ניכר על העסיסיות והמרקם של הדג.
  • תבלינים- כדי לשפר את טעמן של הקציצות חשוב לתבלן עם עשבי תיבול כמו פטרוזיליה, כוסברה או נענע. כמו כן, לטעם פיקנטי אפשר להוסיף לקציצות צ’ילי גרוס, וכדי לקבל טעם מרענן ניתן להוסיף לתערובת הקציצות לימון כבוש.
  • מרקם נכון- על מנת שהקציצות ישמרו על מרקם של ענן רך ואוורירי יש ללוש אותן מעט ובעדינות. כמו כן, כשמכניסים את הקציצות לסיר יש לעשות זאת בשימת לב ובעדינות. כלומר, הכנסה של קציצה אחת אחרי השנייה, תוך שימת לב לכך שהקציצות לא נמעכות. מסיבה זו עדיף גם שלא לערבב את הקציצות בסיר עם כף, אלא לנער בעדינות את הסיר כולו מצד לצד.
  • רטבים לקציצות- כדי לשמור על איזון טוב בין הקציצה לרוטב, יש לאזן בין עשבי התיבול שבקציצה לרוטב עצמו. למשל, ברוטב דומיננטי כמו חלב קוקוס או רוטב קארי יש להפחית בכמות עשבי התיבול בתוך הקציצה.

 

לקבלת עוד מידע על דגים שמתאימים לקציצות, ולסיוע בביצוע הזמנות, הנכם מוזמנים ליצור קשר עם קראון פיש המייבאת דגי איכות טריים, מעושנים וקפואים, בטלפון 09-7463382.

 

 

לבירורים והצעות מחיר צור קשר

צור קשר

דילוג לתוכן