איך להפשיר דג סלמון

איך להפשיר דג סלמון

איך להפשיר סלמון נכון: המדריך המלא

קניתם דג סלומון קפוא איכותי, ועכשיו אתם רוצים לדעת איך להפשיר אותו באופן שישמר את טעמיו המיוחדים. האמת היא שיש יותר מתשובה אחת לשאלה איך מפשירים דג סלמון (מה שנכון בכלל לגבי הפשרת דגים). במאמר הבא נסביר לכם איך להפשיר דג סלמון ונתאר כמה דרכים לעשות זאת בצורה נכונה.

 

חשיבות ההפשרה הנכונה של דג סלמון

הכי טוב להכין דגים טריים, בין אם סלמון או אחרים, אבל רבים ממיני הדגים בארץ מיובאים ולכן צריך לקנותם קפואים. כאן מופיעה השאלה איך מפשירים דג, ובפרט איך להפשיר סלמון. זוהי שאלה מהותית, כי קיימת חשיבות רבה לאופן הפשרת סלמון בשיטות ובזמנים הנכונים. אכן, דג קפוא שהופשר כמו שצריך יהפוך למנה מוצלחת ששומרת על מרקמו ומגוון טעמיו, ובכלל, הפשרה נאותה תבטיח את כשירות הדג למאכל.

תוכלו לדעת אם הליך ההפשרה צלח במידה וקיבלתם נתח מבריק ומוצק, עם ריח נעים. מצד שני, אם ההפשרה הסתיימה בנתח בעל מרקם רירי שיש לו ריח מעופש חזק ולא טוב, אל תעשו שימוש בדג זה וזרקו אותו לפח. אכילת נתח סלומון לא טרי ומקולקל עלולה לגרום לזיהומים, לקלקול קיבה, לחום ולצרות נוספות. מעבר לכך, חשוב לדעת כי לאחר שנתח הסלמון הופשר יש לבשלו כמה שיותר מהר, ובכל מקרה אי אפשר להקפיאו מחדש.

 

כמה זמן לוקח להפשיר דג? 

קצרים בזמן ורוצים לדעת איך להפשיר סלמון מהר? בתור התחלה כדאי שתבינו כי קצב ההפשרה נקבע בהתאם לעובי וגודל הדג. כמו כן, מהירות הפשרה נקבעת בהתאם לשיטה הנבחרת, בין אם הפשרה הדרגתית במקרר בת חצי יממה עד יממה בהתאם לעובי הדג, או הפשרה מהירה בקערת מים קרים הלוקחת בין שלושים דקות לשעה, או הפשרה במיקרו גל שלוקחת בין עשר דקות לרבע שעה. מעבר לכך, לכל שיטת הפשרה יש מאפיינים משלה שחשוב להכיר.

אגב, עדיף שלא להפשיר את הדג כמו שהוא בטמפרטורות החדר, מכיוון שבשיטה זו הנמשכת בין שעה לשעתיים הדג יכול להזדהם ולהיות לא בריא ולא בטוח לאכילה.

 

הפשרת דג סלמון במקרר

השיטה הבטוחה והקלה ביותר להפשרת דג סלמון היא העברתו מהמקפיא למקרר. יחד עם זאת, היא מתאימה למי שיודע מראש שהוא רוצה להכין מנה ביום המחרת, בהיותה הדרגתית ואיטית. כאמור, היא נעה בטווח שבין שתיים עשרה לעשרים וארבע שעות בהתאם לגודלו של הדג.

את הדג המופשר ניתן לשמור במקרר לתקופה של עד יומיים, תוך הקפדה על אחסון באזור היותר קר של המקרר. אבל עדיף שלא לחכות יותר מידי עם הכנתו של הדג המופשר, ובכך להבטיח את טעמיו ולמנוע את קלקולו.

 

הפשרת דג סלמון במים קרים 

מפתיעים אתכם אורחים הערב? אין לכם זמן להפשיר את הדג במקרר? רוצים לדעת איך להפשיר דג מהר תוך שעות בודדות? תוכלו לשים בקערה של מים קרים את נתח הסלמון כשהוא סגור היטב בשקית ניילון (דאגו לכך שכל הדג יהיה מתחת למים), וזאת למשך חצי שעה עד שעה בהתאם לגודלו של הדג.

חשוב לציין כי בשיטה זו אין לעשות שימוש במים חמים, מכיוון שהם יתחילו לבשל את הדג ויגרמו לנתח לאבד ממרקמו וטעמיו. כמו כן, חשוב לוודא כי השקית בה אתם משתמשים אטומה, ובכך מונעת חדירה של מים ושל חיידקים לדג המופשר.

 

הפשרת דג סלמון במיקרוגל

תשובה נוספת לשאלה איך להפשיר דג במהירות, היא באמצעות המיקרו. זהו תהליך קצר מאוד האורך רק עשר דקות עד רבע שעה. השיטה אמנם מאפשרת הפשרה מהירה של הדג, אולם יש לבצעה בשימת לב כדי למנוע בישול יתר, או הפשרה שאינה אחידה המקשה על הכנת הדג בהמשך.

את ההפשרה עצמה יש לעשות על ידי הנחת נתח הסלמון בכלי ייעודי למיקרו, ולכוון את המכשיר למצב של הפשרה בעוצמה כמה שיותר נמוכה. במהלך הדקות יש לעצור מידי פעם את המיקרוגל ולהפוך את הדג, וכך להבטיח את אחידות ההפשרה.

 

נתחי סלמון קפואים מובחרים 

אם אתם מבקשים ליהנות ממנת סלמון מובחרת, כדאי שתקנו את הדגים הקפואים הכי טובים שיש, כפי שמציעה חברת קראון פיש. לקבלת עוד מידע בנושא ועזרה בביצוע הזמנות, צרו איתנו קשר בטלפון 09-7463382.

 

לבירורים והצעות מחיר צור קשר

צור קשר

דילוג לתוכן