איך מכינים סלמון מעושן

איך מכינים סלמון מעושן

איך מכינים דג סלמון מעושן? מתכון ביתי

אוהבים לאכול סלמון מעושן? מבקשים לדעת איך מכינים דג סלמון מעושן בבית? קבלו

מתכון ביתי יחסית פשוט להכנה, שבעיקר יש לגייס עבורו זמן פנוי ומעשנת.

 

עישון דגים כדרך לשימורם

לפני שנדבר על איך מכינים סלמון מעושן, בואו נתחיל להבין את תהליך העישון עצמו. אז עישון של דגי סלמון הינו תהליך קדום שנעשה בו שימוש בכדי לשמר את הדגים הטריים. על הדרך הוא מעניק להם מעודן טעים במיוחד, הטעם העמוק של הדם ומרקם עסיסי, רך ושומני. חשוב להדגיש כי תהליך העישון גם שומר על ערכי התזונה השונים שיש בדג, לרבות חלבונים, אומגה 3, ויטמין בי 12 ועוד.

 

העישון עצמו מבוצע בעולם לאורך הדורות בשיטות שונות, כמו עישון בכבישה קרה או חמה, וכבישה במלח. איכות העישון מושפעת מסוג העץ בו מעשנים את הדג, למשל באירופה מקובל לעשן דגים עם עץ אלמון ואילו בארה”ב מעשנים דגים עם עץ מייפל.

 

איך להכין סלמון מעושן בבית

רוצים לדעת איך עושים סלמון מעושן בבית? אז קבלו עבור סלמון מעושן מתכון ביתי יחסית פשוט ליישום. להכנתו תצטרכו שני קילו של סלמון נע וטרי נקי מקשקשים, אחת וחצי כוסות סוכר, רבע כפית מלח גס, וכפית של פלפל שחור בגריסה גסה. תהליך העישון מתחיל בכבישה שמונעת התפתחות חיידקים בדג המעושן, אותה מבצעים בעזרת מלח וסוכר שגם מעדן את טעמי הדג וגם סופח נוזלים.

 

את הדג עצמו שוטפים היטב ומייבשים עם נייר סופג, ומניחים את נתחיו עם העור למטה על גבי תבנית מזכוכית. בצד מערבבים בקערה את הפלפל, סוכר ומלח, ואז שופכים על גבי הדגים. כעת מכסים את הדגים עם ניילון נצמד ומכניסים למקרר למשך שמונה שעות. בתום הזמן הזה תמצאו את הדגים טובלים בתוך נוזל בעל גוון חום וצבע מעט שונה של בשר הדג המעיד על התחלת תהליך הכבישה.

 

כעת שוטפים שוב את נתחי הדגים עם מים קרים ומייבשים אותם בנייר סופג, ומניחים אותם על גבי רשת ששומנה היטב. שוב מכניסים למקרר לעוד שלוש שעות, שבסיומן עוטף את הדגים מעטה דביק של חלבונים, שבהמשך יספח לתוכו את ריחות העישון.

 

בזאת הסתיים תהליך הכבישה וניתן לעבור לעישון עצמו. לשם יש לכוון את המעשנת לחום של שבעים וחמש מעלות ולשים בתוכה את הדגים. יש לעשות שימוש במעשנת בעצים בעלי ניחוח טוב כמו עצי זית והדרים, וכמו כן ניתן להניח ליד נתחי הדג ענפי רוזמרין.

 

אחרי שעה וחצי מוציאים מהמעשנת את הדגים ואוכלים את הנתחים לצד לחם טוב, כשהם חמים, ואת מה שנשאר ניתן לשים במקרר למספר ימים נוספים.

 

למי שאין לו כוח לעשן לבד

אמנם הכנת סלמון מעושן הינה חוויה ייחודית וטעימה, אבל לא תמיד יש זמן ואנרגיה לבצע תהליך ממושך כזה. במקרים כאלו תוכלו להזמין מחברת קראון פיש דג סלמון מעושן מובחר בעל טעם טבעי, מעודן ועסיסי. זהו דג כשר שמקורו בדגה טרייה מהים הצפוני, על בסיס של עישון קר או חם.

 

אנו מציעים גם דגים מעושנים מובחרים נוספים לרבות פורל ים, הרינג, מקרל ומתיאס. את הדגים חברתנו מייבאת מקבוצת Vičiunai Group האירופאית המוערכת, הוותיקה והגדולה, שעומדת בדרישות התקן המחמירות ביותר של אירופה ושל משרד הבריאות.

 

הזמנת סלמון מעושן מובחר

להזמנת סלמון מעושן ולקבלת עוד מידע בנושא, צרו קשר עם חברת קראון פיש בטלפון 09-7463382.

לבירורים והצעות מחיר צור קשר

צור קשר

דילוג לתוכן