דגים מלוחים

דגים מלוחים

כל מה שרציתם לדעת על דגים מלוחים

חובבים מושבעים של דג מלוח? אז כדאי לכם לקנות דגים מלוחים של CROWN FISH רוצים לדעת עוד על הדג המלוח שאתם כל כך אוהבים? לפניכם מספר עובדות שיכולות לעניין אתכם.

 

דג מלוח הינו כינוי לדג שעבר כבישה במי מלח במטרה לשמרו. הליך כבישת דגים מלוחים מבוסס על המלח שמוציא את הנוזלים מהדג כאשר לצד המלח מוסיפים לדג טעמים נוספים כמו בצל, חומץ, פלפל שחור עלי דפנה, שמיר ועוד.

 

יש לדעת כי קיימים דגים מלוחים מסוגים של דגים, כאשר הדג העיקרי המשמש להכנת דגים מלוחים הינו ההרינג, המכונה בעברית דג מליח. דג מלוח הרינג מקור בדג מאכל הרינג, שהינו דג ממשפחת הסרדינים שחי במי ים קרים ורדודים אשר מלבד המלחתו נהוג גם לעשן אותו. ישנם סוגים שונים של דג מליח בעיקר מליח אטלנטי, אקרוני ופסיפי.

 

כאמור, דג מלוח יכול להיות מוכן מסוגים שונים של דגים, לרבות דג מקרל מלוח, דג הרינג, אנשובי, סרדינים, שפרוטים ועוד. יש לדעת כי פלמידה, מקרל ולקרדה הינם למעשה אותו סוג של דג, כשכל אחד מהם מגיע ממקומות שונים בעולם, למשל ללקרדה מגיעה מאזור טורקיה.

 

דגים מלוחים הינם מאכל נפוץ במדינות רבות ברחבי אירופה לרבות הולנד, רוסיה, נורבגיה, פולין, ארצות בלטיות ועוד.

 

למי שמתבלבל בין המונחים השונים, אז מליח זה השם העברי לדג ההרינג, מטיאס זה בעצם דג הרינג צעיר ומשובח עם אחוזים גבוהים של שומן , קיפרס הינו דג שגם מעושן וגם מומלח ובלוטר זה דג שהומלח בשלמותו עם כל אבריו הפנימיים ועושן קלות.

 

לפי האמונה הדג המלוח הראשון הומצא בהולנד במאה הארבע עשרה על ידי דייג פיקח שחיפש מה לעשות עם עודף דגי הרינג והכניס אותם לתוך חבית עם מי מלח, וכך הצליח גם לשמר אותם וגם לשבח את טעמם.

 

הולנד לקחה את כתר הדג המלוח. כמובן שכל המדינות סביבה שגם דגו הרינג ניסו להפריך טענה זו ולטעון לכתר. אבל בסופו של יום הולנד הפכה למעצמה של דגים מלוחים והרינג הפך ללא פחות מסמל לאומי שלה.

 

ניתן לומר בוודאות כי דגים מלוחים היו מוכרים עוד מימי קדם כאמצעי לשימור דגים. הצורך עלה בהיות בשר הדגים מורכב מאחוזים גבוהים של מים, ולכן יש לו נטייה להתקלקל במהירות אף יותר מבשר בקר. על ידי הוצאת המים מהדגים באמצעות הליך של המלחה, ניתן לשמרם בבטחה בלא שיתפסו הרבה מקום, וזאת לתקופה ממושכת בלי שיאבדו את ערכם התזונתי. כמו כן ניתן להשיב להם את הנוזלים שהוצאו על ידי בישולם מחדש.

 

בימי עבר עישנו והמליחו כמעט כל סוג של דג, כאשר דגים קטנים כמו סרדינים, אנשובי והרינג שומרו בשלמותם ודגים גדולים כמו טונה וסלמון נחתכו לנתחים. וכמו כל מאכל טוב גם דג מלוח הינו אוכל של עניים, עם פתרון זמין לשימור ארוך טווח של דגים זולים כמו דג ההרינג.

 

דג מלוח מעושן מבוסס למעשה על שתי שיטות של יישון, האחת של המלחה והשנייה של עישון. השילוב של שתי שיטות אלו הופך את הדגים למעדן מרובה בטעמים. תחילה ממליחים את הדג וכך מוציאים מוצאים ממנו את הנוזלים ולאחר מכן מעשנים אותו.

 

הדג המלוח מוכר בייחוד כמאכל אהוב בקרב יהדות אשכנז, שנהוג להגישו בבית הכנסת, בבית ובאולמות, בשבתות, חגים, אירועים ומועדים לרבות בר מצווה וברית מילה.

 

לדג מלוח שמות רבים. למשל כינוי לדג מלוח הרינג בגרמנית הינו דג פיקלינג ובהולנדית פוקרה, ודג הרינג צעיר מכונה מטיאס.

 

בהולנד מקובל לאכול דג מליח צעיר בשלמותו לאחר שנוקה מעצמות חלקי פנים והראש, וללא שום תוספת. כמו כן, יש שאוכלים את הדג מגולגל בתוך מלפפון כבוש כמנה המכונה רולמופס. ואילו היהודים הביאו להולנד דג מלוח כבוש בחומץ, תבלינים וסוכר.

 

בגרמניה מקובל לאכול דג מלוח מטיאס לצד תפוחי אדמה, בייקון, בצל מטוגן ואפונה, כאשר הדג טבול ברוטב שמנת.

 

דג מלוח רוסי נאכל  בצורות שונות, בעיקר לצד כוסית וודקה כמנג’ט עם בצל המונח על גבי פרוסה עבה של לחם שיפון.

 

בישראל דגים מלוחים היו מאז ומתמיד נפוצים בקרב קהילות אשכנז חרדיות. משנות התשעים של המאה העשרים, העלייה ממזרח אירופה ורוסיה הגדילה באופן ניכר את הביקוש למעדן מלוח זה, בין היתר כנשנוש בברים לצד משקה חריף. את הדגים תוכלו למצאו בכל מקום ברחבי הארץ בין אם אתם מחפשים דגים מלוחים בפתח תקווה, ירושלים, קריית שמונה או אילת.

 

בימנו ניתן למצוא דג מלוח בצורות שונות, לרבות דג מלוח בשמנת, דג מלוח מטוגן, דג מלוח מעושן, דג מאכל שיפון ועוד. יש היודעים להכין דג מלוח ביין וחומץ, עם תבלינים וטבעות של בצל, כחלק מסלטי מיונז ועוד.

 

הזמנת דגים מלוחים

להזמנת דגים מלוחים מובחרים ולקבלת פרטים נוספים וייעוץ מקצועי בנושא הגיעו לחנות שלנו בפתח תקווה או צרו קשר עם קראון פיש בטלפון 09-7463382.

לבירורים והצעות מחיר צור קשר

צור קשר

דילוג לתוכן