דג הרינג כשר

דג הרינג כשר

דג הרינג כשר ואיכותי

מבקשים לקנות לבית או לעסק דג הרינג כשר מעושן ואיכותי? רוצים לדעת איפה קונים הרינג משובח? כדאי לכם לקנות דג הרינג מהמותג המוביל CROWN FISH בבעלות פוד קולקשן בע”מ, המייבאת ומשווקת ללקוחות פרטיים, עסקיים ומוסדיים דגי הרינג משובחים היכולים להיות דג הרינג שלם או במנות, בכשרות בד”ץ ירושלים, ןעומדים בכל דרישות הבריאות והבטיחות הבינלאומיות. ואם לא די בכך, בחברה מציעים עבר דג הרינג מחיר משתלם במיוחד, לצד מבחר נוסף של דגים מעושנים וכבושים כשרים, כמו דג מקרל כשר, דג טונה מעושן ועוד.

 

קצת על דג ההרינג

דג הרינג שבעברית מכונה מליח שייך למשפחת דגי הסרדינים, והוא דג קטן יחסית לדגים מעושנים אחרים החי במי ים רדודים. הוא נפוץ במיוחד בים הצפוני וניתן למצאו גם בים הבלטי, הים התיכון וגם באוקיינוס האטלנטי והשקט. דגים אלו נעים בקבוצות גדולות והם מתקשרים אחד עם השני באמצעות הפרחת רצפי בועות של נפיחות הנוצרות במעי שלהם. משמועתה של תקשורת זו עדיין לא מובנת לקהילה המדעית והיא לרוב מיוחסת להיררכיה חברתית.

 

דגי הרינג איכותיים שטובים לבריאות

לצד היותם מעדן מובחר, יש לדעת כי דג הרינג ובריאות הולכים יד ביד. בתור התחלה מדובר בדגי ים המכילים מינרלים חשובים, לרבות מגנזיום, סידן ויוד, וכן ההרינג שופע בוויטמין די, ויטמינים מקבוצת בי ובאומגה שלוש. וויטמינים ומינרלים אלו נשמרים גם לאחר תהליך העישון, להבדיל מהליכי הכנה אחרים של הדג ובעיקר טיגון. יחד עם זאת חשוב לציין כי כחלק מהליך ייצורם דגים מעושנים מכילים כמות גבוהה של מלח, לכן יש לצורך אותם במידה והם אינם מומלצים לסובלים מלחץ דם גבוהה.

 

עוד על סוגי דגי הרינג

עונת הדייג של דגי ההרינג מתפרסת על פני שישה חודשים מהאביב ועד תחילת החורף, כאשר בכל חודש דגים הרינג בגיל ובאיכות בשר ושומן שונה. בתחילת העונה נתפסים דגי ההרינג הצעירים המכונים מטאיס, שפירושו בהולנדית בתולה, מה שמעיד על היותם דגים צעירים וקטנים עם בשר רך ושומני. לכן גובים על דג מטיאס מחיר גבוה יותר ממחירו של דג הרינג רגיל. יש לציין כי הכינוי דג מעושן רינגה שמוכר בייחוד בקרב יוצאי טריפולי, מתייחס לדג הרינג מעושן שלם.

 

בהמשך דגים את דגי ההרינג המכונים שמאלץ הרינג שהם יותר גדולים ומלאים בשומן ושלרוב נמכרים כנתחי פילה. ולבסוף, בתחילת החורף נתפסים ברשתות דגי הרינג בוגרים, גדולים ושמנים שעושים בהם שימוש גם בכבישה בחומץ.

 

עישון וכבישה של דגי הרינג

את האפשרות לכבוש ולשמר את דג ההרינג גילה דייג הולנדי על ידי הכנסת הדגים לחבית מלאה במלח. כך הדגים שומרים על טריותם לתקופות ארוכות וממושכות במיוחד. כמו כן דג ההרינג המכונה בהולנדית קלופה הרינג או בעברית דג מלוח, נחשב מעולה לעישון וכבישה בזכות אחוזי שמון גבוההים בעונות המתאימות.

 

את דג ההרינג ניתן למצוא אצלנו ובשווקים בצורות הכנה שונות כדג הרינג קפוא, מעושן או כבוש, והוא מוצע כדג צעיר המכונה כאמור מטיאס וכדג בוגר עם הליכים של המלחה, בעישון או כמעדן עם חרדל, בצל ודבש. כמו כן ניתן למצוא דגי הרינג הכבושים בחומץ.

 

 סוגי דגים מעושנים וכבושים נוספים

מלבד הרינג, יש עוד סוגים רבים של דגים העוברים הליכי עישון וכיבוש, הכוללים למשל:

  • סלמון – דג מאכל עסיסי וטעים, המוכר בזכות גוון בשרו הכתום, מסופק גם כדג מעושן  בעישון חם או קר. מכיוון שהוא אינו גדל בים התיכון, הוא מיובא בעיקר כדג קפוא ומעושן. מדובר בדג שופע בערכי תזונה החי גם במים מתוקים וגם במים מלוחים, הגדל במקומות שונים ברחבי העולם, כאשר הסלמון הנורווגי נחשב לאיכותי מכולם.
  • דג מקרל – דג מקרל המגיע מהים הצפוני נחשב לעוד סוג של דג שמתאים לעישון קר וחם. מדובר בדג מעושן מאוד מבוקש באירופה, שיש לו גם גרסה כבושה, עם ערכי תזונה גבוהים, ומחיר יחסית גבוה.
  • פרל הים – דג פורל המכונה גם טורטה או שמך, הינו דג השייך למשפחת הסלמון, ושכמוהו חי גם במים מתוקים וגם במים מלוחים. מדובר בסוג דג הגדל בים הצפוני, שבשרו בהיר ומאוד רך, מתאים לעישון חם או קר, המסופק לא אחת שהוא מפולט ונטול עצמות.
  • סרדינים – דגים בעלי ניחוח חזק של ים, עם טעם מאוד דומיננטי, הגדלים גם במי הים התיכון. הם נחשבים לדגים מזינים במיוחד ומתאימים גם לעישון וגם לכבישה.
  • שפרוטים – סוג של סרדינים הגדלים בים הצפוני, שיש להם אחוזים גבוהים של שומן  ומכאן גם מתאימים לעישון. בהיותם דגים קטנים הם מעושנים בשלמותם, והם חביבים במיוחד ברוסיה כמתאבנים המוגשים ליד וודקה.
  • הליבוט – דג גדול במיוחד שמכונה בעברית שפרנון, גדל בים הצפוני ויכול להגיע לאורך של שלושה מטרים. דג זה מאופיין בבשר עדין בצבע לבן ומקובל לפלט ולעשן אותו בעישון קר.
  • טונה – דג גדול עם טעים עמוק שהינו פחות דגי. טונה אדומה מהאוקיינוס השקט מתאימה גם לכבישה.

 

הזמנת דג הרינג

להזמנת דג הרינג כשר, בריא ואיכותי וסוגי דגים איכותיים נוספים, ולעוד מידע וייעוץ מקצועי בנושא הגיעו לחנות שלנו בפתח תקווה או צרו קשר עם קראון פיש בטלפון 09-7463382.

לבירורים והצעות מחיר צור קשר

צור קשר

דילוג לתוכן