סוגי דגים מעושנים

סוגי דגים מעושנים

סוגים שונים של דגים לעישון

עישון חם או קר מוצע על ידינו במגוון סוגים של דגים, לרבות פילה מעושן קר, מקרל מעושן חם, הליבוט מעושן, דג הרינג מעושן, סלמון בעישון חם ועוד. חשוב להבין כי לכל סוג של דג ולכל סוג של עישון יש טעם ייחודי משלו. לפניכם רשימה של כמה דגים שנהוג לעשן אותם, עם מידע אודות הדג, תכונותיו וטעמיו.

 

דג סלמון מעושן

אין ספק שסלמון הינו מסוגי הדגים המעושנים היותר מוכרים, שניתן להגישו בתוך בייגל טרי עם גבינת שמנת, יחד עם פסטה ושמנת, עם פלטה של דגים מעושנים, כחלק מפשטידות וקישים, בחביתות ועוד. דג הסלמון עצמו מגיע אלינו בעיקר מנורבגיה ממי הפיורדים הקרים, וזאת ממקור טבעי או מבריכות גידול. את הצבע הכתום ורוד של בשר הסלמון הדג מקבל מפיגמנטים שיש בסרטנים ואצות שהוא אוכל.

 

עישון סלמון החל בנורבגיה כמו בדגים אחרים במטרה לשמר את הדגים הטריים לאורך זמן. העישון עצמו מבוצע בשיטות שונות שכוללות סלמון בעישון חם או קר, כאשר בעישון קר חושפים את הדג לטמפרטורה של שלושים וחמש מעלות ובעישון חם הסלמון חשוף לטמפרטורה של שבעים מעלות. בימים עברו נהגו לעשן סלמון בנורבגיה על ידי ציפויו במלח וקבורתו בקרקע לתקופה ממושכת.

 

דג הרינג מעושן

הרינג מעושן איכותי נחשב בקרב יודעי דבר למעדן אהוב. ההרינג עצמו הינו דג הגדל במים הקרים של הים הצפוני. נהוג לעשן ולהמליח אותו והוא נחשב למאכל אהוב במיוחד בקרב ההולנדים. את הדג רצוי לתפוס לצורכי עישון בעונה שבה יש לו אחוזי שומן גבוהים, מכיוון שבעונות אחרות כאשר ההרינג דל בשומן הוא נוטה להתייבש ולהתפורר בתהליך העישון.

את ההרינג נהוג להכין בעישון קר של עד ארבעים מעלות.

 

דג מקרל מעושן

גם מקרל מעושן המוצע אצלנו כמקרל אטלנטי שלם או פרוס, נחשב למעדן בקרב מביני עניין. מדובר בדגים שמקורם בים האטלנטי הצפוני, אשר דגים אותם בעונה שהם רווים באחוזים גבוהים של שומן. ניתן לעשן דגי מקרל בשתי שיטות, פילה מקרל בעישון קר בטמפרטורה של עד ארבעים מעלות או מקרל מעושן חם, מעט יותר מלוח, שמוכן בטמפרטורה של עד שמונים מעלות.

 

דג הליבוט מעושן

הליבוט מעושן מקורו בדג לבן גדול החי בים הצפוני, שיכול להגיע לאורך מרשים של שלושה מטרים. מדובר בדג שיש הגבלות רבות על תפיסתו ולכן הוא נחשב ליקר. יחד עם זאת בשנים האחרונות הצליחו לגדל אותו בבריכות דגים בנורבגיה. הדג עצמו נחשב לעדין בטעמו ובארצות הצפון הוא עולה לשולחן בימי חג. מפלטים אותו לנתחי פילה ומעשנים אותו בתהליך של עישון קר.

 

 הזמנת דגים מעושנים

להזמנת דגים מעושנים ולקבלת עוד מידע וייעוץ מקצועי בנושא הגיעו לחנות שלנו בפתח תקווה או צרו קשר עם קראון פיש בטלפון 09-7463382.

לבירורים והצעות מחיר צור קשר

צור קשר

דילוג לתוכן