עישון דגים חם

עישון דגים חם

עישון דגים חם – מדריך עישון דגים במעשנת

עישון חם בדגים הוא דרך בישול שתופסת תאוצה לדגים. דגים באופן כללי הם מאכל טעים, לא מסובך מדי להכנה, ובריא במיוחד. אך דגים מעושנים הם מעדן שאין כדוגמתו, והמטרה שלנו כאן תהיה להסביר לכן מעט התחום וליצור מעין מדריך לעישון דגים, כך שתוכלו גם אתם לדעת איך מעשנים דגים.

 

ניתן לעשן דגים בעישון חם, וניתן לעשנם בעישון קר. ההבדלים בין תהליך העישון הקר של הדגים לתהליך העישון החם של הדגים משתקף בצורה ברורה מאוד משמם. שכן, כשאנו מדברים על עישון דגים בבמעשנת בעישון חם אנחנו מכוונים את המעשנת לטמפרטורה גבוהה שלא תעלה על 170 מעלות צלזיוס. לעומת זאת, כשאנו מדברים על עישון קר אנחנו מדברים על עישון ב20 עד 40 מעלות צלזיוס.

 

בעוד שהעישון החם גם הוא אורך מספר שעות לא מבוטל ולכן כדאי לתכננו מראש, העישון הקר עשוי לקחת כמה ימים. עובדת היותו של העישון החם מהיר בהשוואה לעישון הקר הופכת אותו לאטרקטיבי יותר באופן משמעותי עבור רבים מחובבי הדגים המעושנים כשהם מבקשים לעשן דגים בכוחות עצמם.

 

אז איך מעשנים דג במעשנת?

רבים שאוהבים דגים מעושנים שאולים את עצמם איך מעשנים דגים, אנחנו כאן כדי לתת לכם מענה לכל השאלות האלו, ועוד שאלות רבות שלא ידעתם שתצטרכו לשאול בכל הנוגע לעישון דגים.

 

אם אנחנו רוצים להכין דגים מעושנים בעישון חם, כמו דג דניס במעשנת, עדיף לבחור דג עם כמות שומן לא גבוהה מדי. שכן, שיטת העישון החמה מתאימה לרוב יותר עבור דגים דלים בשומן. חשוב לשים לב שהדג המעושן בצורה חמה טוב כשהוא יוצא מן המעשנת, אך לא מתאים לשמירה לאורך זמן. זאת, בניגוד לדגים שנעשין בעישון קר.

 

נוסף על כך, קיים גם עניין סוגיית מזג האוויר בארץ. כיוון שמזג האוויר בארץ ישראל הוא חם באופן יחסי, משמעותי קל יותר להתחיל מעידון בשיטה החמה מאשר בעישון בשיטה הקרה. לצורך עישון חם, צריך ראשית לדעת מה לקנות.

 

בראש ובראשונה, אם תבחרו לעשן דגים בביתכם, תצתרכו לרכוש לכם מעשנת. כיום קיימות בשוק מעשנות חמות בכל הגדלים, ישנן מעשנות גדולות, מעשנות בינוניות ומעשנות קטנות. קיימות גם מעשנות שפועלות במגוון אופנים שונים. ישנן מעשנות שבהן הנסורת מודלקת בעזרת להבת גז, ישנן מעשנות שבהן מדליקים את הנסורת בעזרת פחם, וישנן מעשנות שבהן מדליקים את הנסורת בניצוץ חשמל.

 

עבור מתחילים, המומלץ ביותר והוא להתחיל מלהכין דגי פורל אם רוצים ללמוד לעשן דגים בעישון חם ביתי. לצורך עישון דג פורל, כמו לצורך כל עישון אחר, תרצו את המעשנת והציוד שמתאימים ביותר לעישון דג פורל.

 

המעשנת המתאימה ביותר לצורך עישון דג פורל תהיה לפי דעתנו מעשנת קטנה שבה הלהבה שמדליקה את הנסורת עליה נעשה העישון היא להבה שנדלקת מגז. מעשנת קטנה בעלת להבת גז תהיה גם המתאימה ביותר לעישון חם של דג פורל, וגם קלה יחסית לתפעול עבור חברה שלא מנוסים בתחום.

 

איך להכין דג פורל

לצורך הכנה טובה ואיכותית של דג פורל טעים ועסיסי במעשנת המתאימה שקניתם במיוחד למטרה זו, תוכלו לפעול לפי המתכון הפשוט הבא:

  • ראשית, יש להניח דג פורל בתוך כמות גדולה שתכסה את כולו של מלח, רצוי מלח גס.
  • לאחר מכן, יש להשאיר את דג הפורל במלח כשעה (אפשר גם טיפה פחות)
  • לאחר מכן, יש להסיר את כל המלח מהדג ולשטוף אותו בצורה יסודית כך שלא ישאר עליו דבר.
  • לאחר מכן, יש להשאירו כמה שעות ללא מכסה בתוך המקרר. הסיבה לכך היא כי אנו רוצים שהדג יתייבש היטב, ולכן חשוב להשאיר אותו במקרר ללא מכסה.
  • לאחר מכן, יש להפעיל את המעשנת לפי ההוראות שיגיעו אתה ולהתחיל בתהליך העישון.

 

מכשתתחילו לעשן דגים בעישון חם במעשנת שלכם בבית שלכם, תתמכרו. אין כמו דג מעושן טעים, ובועוד שתהליך העישון דורש המתנה, אפשר לשבת בצד בזמן הזה ולהרגע.

 

קראון פיש – כל הדרך לצלחת

קראון פיש דואגת לספק את הדגים האיכותיים והטריים ביותר, תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות והקפדה על התקנים בכל הנוגע לבטיחות המזון. רוצים להעשיר את התפריט? מחפשים דגים טריים וטעימים? מוזמנים לעיין באתר שלנו ולקבל פרטים נוספים.

לבירורים והצעות מחיר צור קשר

צור קשר

דילוג לתוכן