דגים מעושנים – יתרונות וחסרונות
בואו נדבר על תזונה נבונה ועד כמה היא חשובה בעולם המודרני בו אנו חיים. כן, אנחנו יודעים שהיא חשובה לכם לא פחות מאיתנו – אנחנו מפרטים כאן מספר פרטים על תזונה נבונה והקשר שלה לדגים. תגזרו ותשמרו במועדפים – זהו מידע חיוני ובריא.

למה כדאי לכם לצרוך דגים מעושנים?
פרט לכך שמדובר במעדן טעים בתהליך הייצור הדג רוכש פרט לארומה וטעם מעודן תכונות נוספות ומאפיינים ייחודיים. כשמדובר בדגי הים, כ 75-80% מהמינרלים החיוניים כמו: יוד, סידן ומגנזיום, נשמרים בדג לאחר תהליך העישון. לפיכך, מוצר מעושן לא מאבד מהתכונות החיוניות לבריאות גוף האדם, בטח גם אתם שמעתם, קראתם ונחשפתם לפניני תזונאים בסוגיית בריאות ודגים. בעוד שטיגון דגים פוגע בוויטמינים ובחומצות האמינו העישון שומר עליהם. בטיגון הערך הקלורי עולה ומשמין בתהליך העישון הוא צריכה של השומן הטבעי של בדג.

סוגי העישון והקשר הבריאותי
קיימות שתי דרכים קלאסיות לעישון דגים – קרה וחמה. בעישון חם המוצר מונח על הנסורת ובתוך כך מושפע ישירות מהטמפרטורה הגבוהה. לעומת זאת בשיטת העישון הקר, העשן עובר דרך מערכת הצינורות, מתקרר ומשתחרר מחלק הארי והגדול של חומרים מזיקים, מה שמלמד אותנו וגם אתכם כי עישון קר בטוח ובריא יותר.

גם כשהתזונה נבונה יש חסרונות
כל התהליך של עישון וכבישת דגים מנעימה את החיך ובתוך כך מזינה. מאידך, לפני התהליך הדגים מוכנסים לתמיסת מלח מרוכזת. לפיכך, אנשים הסובלים מלחץ דם גבוה, מחלות כליות, דם, עיכול ולב, נשים הרות או מניקות דגים מעושנים בתזונה אינה מומלצת לאור ערך גבוה של מלח בהם.