על טעמים, סודות וייצור…

הרגישו את ההבדלים תחושו את השינוי. זה בדיוק מה שאנחנו כחברה דורשים עבור הלקוחות שלנו.
מוצרי מזון איכותיים בקבוצת הפרימיום עם הטעמים הנפלאים לצד התקנים המחמירים ביותר עבור הלקוח עילא ולעילא של מוצר בטוח, אנין ואיכותי.

הסודות נמצאים בטעמים
מעדני הדגים והדליקטסים שלנו מגיעים מהים הצפוני ורק לאחר בחירה מוקפדת ומובחרת של חומרי הגלם האיכותיים ביותר תוך הקפדה על תהליכי ייצור בטכנולוגיה מתקדמת הנשענת על תהליכים טבעיים כאמור, הליך עישון הדגים הינו טבעי ומבוסס על שריפת נסורת עץ אלמון בתוך כך מניעה מוחלטת בחומרי טעם וריח במרבית מוצרינו.

והייצור לא פחות מופלא
אנו בחרנו לייצר את התוצרת הדליקטסית שלנו הכי קרוב למחייה הטבעית של הדגה האבסולוטית שלנו. בשני מפעלים הממוקמים בלטביה ובליטא. יתרה מכך, על הייצור מוקפדות ומתפקדות בדיקות מחמירות ובתווי התקן המחמירים ביותר – בדיוק כמו שאתם ואנחנו מצפים : סטנדרט איכותי ובטיחות גבוהים.

וזאת על מנת להעניק לכם הצרכנים, את המוצר הטוב והאיכותי ביותר כמתבקש וכנדרש. בתוך כך, נעשה יישום מבוקר על ידי מערכות לבדיקת איכות ככלל וכפרט סביבתית וניהול בטיחות מזון על פי עקרונות קבועים וסטנדרטים בינלאומיים של ארגון הבריאות העולמי:
קודקס אלימנטריוס (Codex Alimentarius) – כאמור, לא די בכך – חשוב וראוי לציין כי המערכות מבוקרות ועוברות שיפורים בהתמדה, לצד פיתוח ויישום כל ההליכים הנדרשים לזיהוי מקורות לזיהומים שונים כמו: ביולוגי, כימי או פיזי. כל אלו חלים בנוסף גם על התוצרת המעובדת.

ובהתאם לתקן ISO 9001, ISO 14001, 22000 ISO, תקן עולמי BRC לבטיחות המזון ובהתאם לתקן IFS. לצד התקנים אין הסתפקות בבטיחות ואיכות ולכן אנו מקפידים בנוסף לדרישות האיחוד האירופאי בחינה רציפה על ידי ביקורת פנימית וחיצונית אנושית של חומרי הגלם וניתוח פיזיו-כימי ומיקרוביולוגי של המוצר הסופי.
יש גם צד יפה של הייצור לא רק בטיחות ואיכות .

צוותי המפעלים שלנו והידיים העובדות נוטלים אחריות לאורך כל תהליך העבודה יום, יום – שעה שעה.
כל אלו מסייעים בידנו ליצור הגנה סביבתית של ועל המוצרים. התוצאה: חיוך והנאת עבודה מצד העובדים ובצד השני מוצר טעים ואיכותי .